جهت جستجوی محتوای گروه اگزیت، از کلیدواژه مناسب در فیلد مقابل استفاده نمایید. سپس، نتایج در قسمت جستجوی پیشرفته، قابل بهینه‌سازی خواهد بود.

 

طرح توجیهی وام سامانه کارا - معرفی گروه اگزیت به عنوان مشاور معتمد به بانک‌های عامل

مشاور طرح توجیهی سامانه کارا

نحوه ثبت نام، نوشتن طرح توجیهی و دریافت وام در سامانه کارا

در سامانه کارا ضمن ثبت اطلاعات شخصیت حقیقی یا حقوقی متقاضی دریافت وام اشتغالزایی، کلیاتی از طرح توجیهی مورد نظر وی شامل بر مبلغ مورد نیاز جهت سرمایه‌ گذاری، سرمایه در گردش، سهم آورده متقاضی و هزینه‌های سرمایه‌ای و عملیاتی ثبت می‌گردد. همچنین فایل خلاصه‌ای از طرح توجیهی می‌بایست در سامانه بارگذاری شود که این فایل توسط کارشناسان دستگاه متولی (دستگاه اجرایی صادرکننده جواز و ناظر بر عملیات کسب و کار مورد نظر متقاضی) و نهایتاً کارگروه ارزیابی طرح‌ها در سطوح شهرستان و سپس استان مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرد. طبق مراحل و فرآیند تعریف شده در دستورالعمل تسهیلات اشتغال فراگیر و همچنین تسهیلات روستایی و عشایری، این فایل به عنوان مبنای تأیید طرح می‌بایست با خود طرح توجیهی مطابقت داشته باشد، و پس از تأیید دستگاه‌های ذیربط، به یکی از بانک‌های عامل ارجاع داده می‌شود.

در این مرحله متقاضی می‌بایست طرح توجیهی کامل را جهت دفاع از توجیه پذیری اقتصادی و فنی کسب و کار مورد نظرش، در اختیار بانک قرار دهد و بانک پس از بررسی طرح توجیهی مزبور نسبت به اعطا یا عدم اعطای تسهیلات تصمیم‌گیری خواهد نمود. لذا از طرفی مطابق دستورالعمل، عدم تطابق اطلاعات خلاصه طرح توجیهی اولیه (ثبت شده در سامانه کارا) با طرح توجیهی تفصیلی ارائه شده به بانک موجب رد شدن طرح شده و ثبت مجدد طرح، مستلزم طی مراحل مورد نیاز از ابتدا خواهد بود! از طرف دیگر در مراحل ابتدایی ثبت نام در سامانه کارا نیازی به تهیه طرح توجیهی کامل (و صرف هزینه بالا) نبوده و صرفاً اطلاعات در قالب فرم خلاصه طرح توجیهی مورد نیاز متقاضیان خواهد بود. این امری است که بهره‌گیری از مشاوران را ضروری می‌نماید و به همین علت در سامانه کارا مشاورینی پس از احراز صلاحیت، برای این مهم در هر استان معرفی شده‌اند. این مشاوران، طرح را با مشخصات مورد نظر بانک عامل تنظیم و در بازه زمانی مورد نیاز به متقاضیان تحویل می‌نمایند. گروه اگزیت به عنوان یک شرکت مورد حمایت از طرف دانشگاه تهران، اولین مشاور مجاز استان تهران در زمینه ارائه خدمات کارآفرینی و سرمایه‌گذاری از طرف وزارت کار می‌باشد.

نقش مشاوران معرفی شده در سامانه کارا - نوشتن طرح توجیهی

در سامانه کارا بخشی به عنوان معرفی مشاوران مورد تأیید در نظر گرفته شده که تقریباً با حدود حدود ۲۲۰ مشاور، تمامی استان‌های کشور را در بر می‌گیرد. گروه همکاری‌های اقتصادی اگست نیز به عنوان یکی از مشاوران استان تهران افتخار دارد در زمینه تکمیل مراحل ثبت‌نام و نگارش طرح توجیهی در کنار متقاضیان و سرمایه گذاران محترم قرار دارد. به منظور کسب اطلاعات بیشتر لطفاً با مشاوران گروه اگزیت تماس بگیرید.

مدارک مورد نیاز جهت نوشتن طرح توجیهی وام سامانه کارا

متقاضیان برای دریافت تسهیلات بایستی با مراجعه به سایت کارا وزارت کار نسبت به بارگذاری مدارک و تکمیل فرمی شامل بر خلاصه طرح‌ توجیهی کسب‌ و کار خود (که از اطلاعات طرح توجیهی تلخیص شده و اطلاعات آن در زمان بررسی بانک عیناً مطابقت داشته باشه) اقدام کنند. کلیه مدارک و مستندات برای دریافت تسهیلات مورد اشاره پس از تأیید طرح‌های توجیهی توسط دستگاه‌های مربوطه به بانک‌های عامل معرفی می‌گردد تا امکان پرداخت تسهیلات فراهم شود. طبق چک لیست ارائه شده در دستورالعمل اجرایی این آیین‌نامه باید مدارک هویتی از جمله شناسنامه، کارت ملی، کارت پایان خدمت، مدارک احراز محل سکونت متقاضی به همراه مدارک هویتی مدیران و صاحبان امضا برای اشخاص حقوقی در کنار اساسنامه، آگهی ثبت شرکت، آخرین تغییرات و روزنامه رسمی، آخرین ترازنامه، تراز آزمایشی و صورت‌های مالی حسابرسی شده ارائه شود.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ثبت نام و نحوه نگارش طرح توجیهی توسط گروه اگزیت، لطفاً با کارشناسان ما تماس بگیرید.