جهت جستجوی محتوای گروه اگزیت، از کلیدواژه مناسب در فیلد مقابل استفاده نمایید. سپس، نتایج در قسمت جستجوی پیشرفته، قابل بهینه‌سازی خواهد بود.

 

پروانه بهره برداری

اخذ مجوزها، موافقت اصولی و پروانه کسب و بهره برداری از مراجع ذیصلاح با حداقل زمان و هزینه

اخذ مجوز موافقت اصولی پروانه ساخت و پروانه بهره برداری

گروه همکاری‌های اقتصادی اگست با بهره‌گیری از کارشناسان زبده و با تجربه، در زمینه‌های متقاوت صنعتی و خدماتی آمادگی دارد در زمینه اخذ مجوزهای مورد نیاز، موافقت اصولی و پروانه بهره‌برداری کارخانجات و هچنین دریافت پروانه کسب به منظور شروع فعالیت مشتریان خود، از مراجع ذیصلاح خدمات مقتضی را با حداقل زمان و هزینه به کارآفرینان محترم ارائه نماید.

مجوز یا پروانه بهره‌برداری مدرکی است که در هر شاخه‌ای از کسب و کار به واحدهای صنفی تعلق می‌گیرد. نظام اعطای مجوز به واحدهای صنعتی و صنفی امری رایج در تمامی کشورهای جهان می‌باشد، با این حال تفاوت‌های قابل ملاحظه‌ای در تعداد فرآیندها و زمان اعطای مجوز در بین کشورهای مختلف وجود دارد. در کشور ما ایران نیز برای اخذ مجوز نهادهای مختلفی وجود دارند که از جمله آنها می توان به نهاد ریاست جمهوری، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت بهداشت، اتحادیه‌ها و اصناف مختلف و... اشاره کرد.
در کشورهایی همچون آمریکا و استرالیا که رتبه بالایی در زمینه محیط کسب و کار دارند، فرآیند اخذ مجوز در مدت زمان بسیار کوتاهی (1 تا 2 روز) به طول می‌انجامد، در حالی که در کشور ما فرآیند اخذ مجوز طولانی و زمان بر بوده و به طور خلاصه دارای مراحل زیر می باشد:

  1. ارائه مستندات صلاحیتی (نظیر مشخصات شخصیت حقیقی یا حقوقی، ادعای میزان تحصیلات و سطوح مهارتی، عدم اعتیاد، گواهینامه‌ عدم سوء پیشینه، اداره نظارت بر اماکن عمومی، ...)
  2. استعلام مستندات محل فعالیت (عدم وجود موانع نظیر مشکلات زیست محیطی، بدهی عوارض، ...)
  3. استعلام از وزارت اقتصاد و امور دارایی (عدم بدهی مالیاتی)

اخذ مجوز موافقت اصولی پروانه ساخت و پروانه بهره برداری

نکته: کارآفرینان و سرمایه‌گذارانی که از خدمات مالی و سرمایه‌گذاری گروه اگزیت استفاده می‌نمایند، در طی مراحل فاز صفر یا راه‌اندازی می‌توانند از خدمات ثبتی و اخد مجوز فعالیت این گروه به صورت رایگان بهره‌مند شوند.

کارآفرینان و سرمایه گذاران محترم جهت کسب اطلاعات بیشتر و همچنین به منظور دریافت مشاوره در خصوص دریافت مجوز و گواهینامه‌های مورد نیاز فعالیت خود می‌توانند با کارشناسان ما در ساعات اداری تماس گرفته و اقدام نمایند.