جهت جستجوی محتوای گروه اگزیت، از کلیدواژه مناسب در فیلد مقابل استفاده نمایید. سپس، نتایج در قسمت جستجوی پیشرفته، قابل بهینه‌سازی خواهد بود.

 

اخذ موافقت اصولی، پروانه بهره برداری، مجوز تولیدی و خدمات ثبتی و اداری

اخذ مجوزها، موافقت اصولی و پروانه کسب و بهره برداری از مراجع ذیصلاح با حداقل زمان و هزینه

اخذ مجوز موافقت اصولی پروانه ساخت و پروانه بهره برداری

گروه همکاری‌های اقتصادی اگست با بهره‌گیری از کارشناسان زبده و با تجربه، در زمینه‌های متقاوت صنعتی و خدماتی آمادگی دارد در زمینه اخذ مجوزهای مورد نیاز، موافقت اصولی و پروانه بهره‌برداری کارخانجات و هچنین دریافت پروانه کسب به منظور شروع فعالیت، از مراجع ذیصلاح خدمات مقتضی را با حداقل زمان و هزینه به کارآفرینان محترم ارائه نماید.

مجوز یا پروانه بهره‌برداری مدرکی است که در هر شاخه‌ای از کسب و کار به واحدهای صنفی تعلق می‌گیرد. نظام اعطای مجوز به واحدهای صنفی امری رایج در تمامی کشورهای جهان می‌باشد، با این حال تفاوت‌های قابل ملاحظه‌ای در تعداد فرآیندها و زمان اعطای مجوز در بین کشورهای مختلف جهان وجود دارد. در کشور ما ایران نیز برای اخذ مجوز نهادهای مختلفی وجود دارند که از جمله آنها می توان به نهاد ریاست جمهوری، وزارت بهداشت، اتحادیه‌ها و اصناف مختلف و... اشاره کرد.
در کشورهایی همچون آمریکا و استرالیا که رتبه بالایی در زمینه محیط کسب و کار دارند، فرآیند اخذ مجوز در مدت زمان بسیار کوتاهی (1 تا 2 روز) به طول می‌انجامد، در حالی که در کشور ما فرآیند اخذ مجوز طولانی و زمان بر بوده و به طور خلاصه دارای مراحل زیر می باشد:

  1. ارائه مستندات صلاحیتی (نظیر مشخصات شخصیت حقیقی یا حقوقی، ادعای میزان تحصیلات و سطوح مهارتی، عدم اعتیاد، گواهینامه‌ عدم سوء پیشینه، اداره نظارت بر اماکن عمومی، ...)
  2. استعلام مستندات محل فعالیت از شهرداری (عدم بدهی عوارض سالانه)
  3. استعلام از وزارت اقتصاد و امور دارایی (عدم بدهی مالیاتی)

مجوز موافقت اصولی پروانه ساخت و پروانه بهره برداری

کارآفرینان و سرمایه گذاران محترم جهت کسب اطلاعات بیشتر و همچنین به منظور دریافت مشاوره در خصوص دریافت مجوز و گواهینامه‌های مورد نیاز فعالیت در تهران بزرگ می‌توانند با کارشناسان ما در ساعات اداری تماس گرفته و اقدام نمایند.