جهت جستجوی محتوای گروه اگزیت، از کلیدواژه مناسب در فیلد مقابل استفاده نمایید. سپس، نتایج در قسمت جستجوی پیشرفته، قابل بهینه‌سازی خواهد بود.

 

راهکارهای سیستم‌های متن-باز

راهکارهای متن‌باز ارزان منعطف و امن

راهکار سیستم متن-باز گروه اگست

همانگونه که در بخش فناوری و مشاوره بحث گردید، راهکارهای نرم‌افزاری متن‌-باز، در حوزه سیستم‌های مدیریت اطلاعات، از یک نرم‌افزار حسابداری ساده تا سیستم‌های تمام مکانیزه مدیریت منابع یکپارچه (ERP)، به کسب و کارهای کوچک که منابع لازم را جهت انتخاب گزینه‌های سازمان‌های بزرگ در اختیار ندارند، کمک می‌نماید تا با حداقل بودجه و در بعضی موارد به صورت رایگان نسبت به تجهیز اطلاعاتی مدیران خود اقدام نمایند. علی‌رغم فاصله بسیار زیادی که سیستم‌های دسکتاپ مبتنی بر نرم افزارهای متن-باز نظیر Ubuntu (مبتنی بر لینوکس) با ویندوز دارند، در حوزه نرم‌افزارهای مبتنی بر وب[1] این فاصله بسیار کمتر و در مواردی به صورت معکوس حادث گردیده است. بدین صورت چنانچه شما کماکان تمایل داشته باشید، درخصوص نرم‌افزارهای دسکتاپ و سرورهای محلی از نرم‌افزارهایی نظیر ویندوز استفاده نمایید، کسب و کار شما می‌تواند به میزان بسیار زیادی از منافع سیستم‌های متن‌-باز منتفع گردد. از آنجاییکه سیستم‌های مدیریت اطلاعات متن باز به دلیل انعطاف بسیار بالا، هزینه پیاده‌سازی و استقرار ناچیز، هزینه نگهداری و روزآمدسازی قابل پرداخت و برخورداری از پروتکل‌های استاندارد شده جهت برنامه‌ریزی و طرح توسعه آتی، از تناسب بالایی نسبت به نیازمندهای جاری و آتی استارتاپ‌ها، هسته‌های کارآفرین و بنگاه‌های کوچک با منابع محدودی که در اختیار دارند، برخوردار خواهد بود.

گروه همکاری‌های اقتصادی اگست به منظور پاسخ‌دهی به نیازهای اطلاعاتی کارآفرینان و مدیران SMEهای ایرانی، نسبت به طراحی و توسعه راهکارهای مدیریت اطلاعات بر اساس پارامترهای چون ۱) تعداد کارکنان و نیروی انسانی استفاده کننده از این سیستم‌ها، و ۲) فرآیندها، قابلیت‌ها و ویژگی‌های مورد نیاز کسب و کار و ۳) بودجه و برنامه‌ریزی استراتژیک کارآفرین اقدام نموده است. این موارد در حال حاضر شامل:

  • سیستم مدیریت یکپارچه منابع (ERP) برای کسب و کارهای که دارای فرآیندهای بازرگانی، خرید، انبار و توزیع و فروش می‌باشند. توضیح اینکه این سیستم به صورت ماژولار طراحی شده و بخش‌های مورد نظر به تنهایی درکنار سیستم متمرکز مالی و حسابداری قابل استفاده است.
  • سیستم مدیریت روابط مشتریان (CRM) قابل تلفیق با سیستم مدیریت یکپارچه اطلاعات
  • سیستم دبیرخانه به منظور مدیریت مستندات ورودی و خروجی با قابلیت‌های محدودی در مدیریت دانش


[1] Web-Application