جهت جستجوی محتوای گروه اگزیت، از کلیدواژه مناسب در فیلد مقابل استفاده نمایید. سپس، نتایج در قسمت جستجوی پیشرفته، قابل بهینه‌سازی خواهد بود.

 

راهکارهای پرداخت

پرداخت موبایل

در دنیای پرداخت الکترونیک،با توجه به اینکه تعداد کاربران موبایل های هوشمند هر روز رو به افزایش است، بسیاری از فعالان در این حوزه در جهان در تلاش هستند که بتوانند بهترین روش ارتباطی بین گوشی های تلفن همراه و ابزار های پذیرنده پرداخت را گسترش دهند.در این راستا ابتدا تلاش شد امکان ارتباط موبایل با دستگاه پذیرنده پرداخت از طریق استیکر های دارای چیپ های هوشمند و قابلیت ارتباط غیر تماسی برقرار شود .این مدل که متاسفانه در ایران توسط شرکت های زیر شاخه اپراتور به اشتباه به نام NFC در برخی نمایشگاه ها رواج یافت، مدلی است که در واقع تنها از روش ارتباطی با استاندارد فرکانس 13.56 در انتقال داده استفاده می شود.
تا امروز تکنولوژی راه زیادی پیموده است تا بتواند کمبود امکان ارتباط بین گوشی تلفن همراه و ابزارهای پذیرش را پوشش دهد، که البته با افزایش ضریب نفوذ گوشی های تلفن همراه مجهز به NFC و Secure element داخلی ، این روزها نداشتن امکان ارتباطی دغدغه نیست و عدم وجود مدل های تجاری اهمیت بیشتری پیدا کرده است.
یکی از این دغدغه ها عدم وجود شبکه پذیرندگی مجهز به امکان تراکنش های غیر تماسی است.همانطور که می دانید این مدل ابزارهای پذیرندگی گرانقیمت هستند و افزایش ضریب نفوذ آنها در سطح شبکه پرداخت کار ساده ای نیست و نیاز به زمان دارد.
تکنولوژی DOV در راستای ایجاد امکان ارتباطی به صورت غیر تماسی اخیرا وارد ایران شده است و توسط چند شرکت در حال پیگیری است.لغت DOV مخفف عبارت Data Over Voice است.در این تکنولوژی نوع گوشی تلفن همراه شما اهمیتی ندارد و بستر جابجایی و انتقال اطلاعات بین گوشی تلفن (ثابت یا موبایل) تنها صوت است.این بدان معناست که در سمت "دارنده" هیچ ابزار جدیدی از جمله سیم کارت یا استیکر مورد نیاز نیست و دارندگان کلیه گوشی های تلفن همراه که قابلیت میکروفون و بلند گو را داشته باشند می توانند از این بستر استفاده نمایند.
در سمت پذیرندگی ، ابزار مورد استفاده یک دکودر Decoder صوتی است که البته قیمت بسیار مناسبی دارد.در زیر به برخی از مصارف این بستر جدید اشاره می شود. هنوز قوانینی در مورد استفاده از این بستر در تراکنش های مالی از طرف بانک مرکزی در دسترس نیست ، اما اگر به عنوان یک بستر به ان نگاه کنیم می توانیم آن را معادل Bluetooth و حتی امن تر از آن بدانیم.