جهت جستجوی محتوای گروه اگزیت، از کلیدواژه مناسب در فیلد مقابل استفاده نمایید. سپس، نتایج در قسمت جستجوی پیشرفته، قابل بهینه‌سازی خواهد بود.

 

گزارش‌‌ بازار با تجزیه و تحلیل صنعت

تحلیل صنعت و گزارش بازار

تهیه و تنظیم گزارش‌ بازار با تجزیه و تحلیل صنعت

تجزیه و تحلیل صنعت ابزاری قدرتمند است که درک یک شرکت را از موقعیت خود نسبت به دیگر شرکت‌هایی که محصولات و یا خدمات مشابه تولید نموده و رقیب بالقوه محسوب می‌گردند، افزایش می‌دهد. درک نیروهای موثر در کل صنعت یکی از اجزاء مهم برنامه‌ریزی استراتژیک محسوب می‌گردد. تجزیه و تحلیل صنعت صاحبان کسب و کارهای کوچک و استارت‌‌آپ‌ها را قادر می‌سازد تهدیدها و فرصتهای کسب و کار پیش روی کسب و خود را بهتر شناسایی نموده، و منابع خود را بر توسعه توانایی‌های منحصر به فردی متمرکز نمایند که می‌تواند به یک مزیت رقابتی منجر شود. به تعبیر کنت کوک؛ بسیاری از صاحبان کسب و کار‌های کوچک و مدیران، خود را در بدترین حالت به عنوان قربانی و در بهترین حالت، به عنوان ناظر آنچه که در صنعت آنها در حال شکل‌گیری است، می‌نگرند و گاهی اوقات از این مهم که درک صنعت، تا چه اندازه به طور مستقیم بر توانایی و موفقیت آنها موثر است، غفلت می‌ورزند. حال آنکه درک صنعت  و پیش بینی روندهای آینده و جهت‌گیری احتمالی آن، دانش لازم را به منظور واکنش مناسب و کنترل موقعیت شما در صنعت، در اختیارتان قرار می‌دهد.

با این حال، نکته حائز اهمیت این است که تجزیه و تحلیل صنعت تنها یک مفهوم نسبی است. از آنجا که شما و رقبای شما به صورت تؤامان در یک صنعت فعالیت می‌نمایید، کلید موفقیت در پیدا کردن توانایی‌های متفاوت شما نسبت به فضای رقابتی صنعت و نیروهایی که بر شما موثر است نهفته خواهد بود. اگر بتوانید توانایی‌هایی که نسبت به رقبا برای شما برتری ایجاد می‌نماید را شناسایی نمایید، این عامل می‌تواند برای ایجاد یک مزیت رقابتی مورد استفاده قرار گیرد.

بخش‌های گزارش بازار

حال آنکه روند جمع آوری، تجزیه و تحلیل و تفسیر اطلاعات در مورد بازار، در مورد یک محصول یا خدمت برای فروش در این بازار تحت عنوان تحقیقات بازار و در قالب گزارشات بازار مورد توجه سرمایه‌گذاران و کارآفرینان قرار دارد. این گزارشات در مورد گذشته، حال و مشتریان بالقوه محصولات و یا خدمات مورد نظر، تحقیق در مورد ویژگی‌ها، عادات خرج کردن، محل و نیازهای بازار هدف کسب و کار و صنعت به عنوان یک اکوسیستم، و رقبای خاص کسب و کار می‌پردازد. اطلاعات دقیق و کامل از طریق فراهم نمودن دانش عمیق و کاربردی در مورد مشتریان بالقوه و موجود، رقابت، و به طور کلی صنعت، پایه و اساس تمام سرمایه‌گذاری‌های موفق است. این گزارشات اجازه می‌دهد صاحبان کسب و کار با تعیین امکان سنجی یک ایده، قبل از اختصاص منابع قابل توجه به سرمایه گذاری نسبت به نرخ بازگشت و سایر مسائل سرمایه‌گذاری اطلاعات لازم را کسب کنند.

به منظور دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص گزارشات بازار هدف ایده کسب و کار خود می‌توانید با یکی از راه‌های ارتباطی با ما تماس گرفته و سوالات و نظرات خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید.