NoAfarin Account

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

طرح حمایتی کسب و کارهای نوپا

در طرح بوم واره ایران نوآفرین؛ کلیه خدمات توسعه کسب و کار گروه اگزیت در طی یک سال با تخفیف قابل ملاحظه‌ای محاسبه خواهد شد. این طرح از طریق سامانه مشترک سازمان فناوری اطلاعات و گروه اگزیت، برای ۹۰ تیم‌راه‌انداز/شرکت عضو سامانه ایران نوآفرین، تعریف شده است. برای استفاده از خدمات گروه اگزیت، لازم است ابتدا در سامانه ایران نوآفرین ثبت نام کنید یا در صورت عضویت، درخواست خود را با وارد نمودن کد نوآفرین و همچنین پیامک دریافتی در گام دوم، از طریق تکمیل فرم زیر ارسال کنید. کارشناسان ما به زودی با شما تماس خواهند گرفت.

شرایط تسهیلات گروه اگزیت در طرح بوم واره

در این طرح دارندگان کد نوآفرین با شرایط زیر می‌توانند جهت استفاده از خدمات توسعه کسب و کار گروه اگزیت، استفاده نمایید.

بازار مهمترین ریسک پیش‌روی تیم‌های راه‌انداز و کسب و کارهای نوپاست. مقایسه گوشه‌های بازار، انجام تحقیقات کیفی بازار (با رویکرد توسعه مشتری) و اعتبارسنجی بازارپذیری مدل کسب و کار با امکان انتخاب خروجی‌هایی نظیر شناسایی پرسنای مشتری و بخش‌بندی بازار، دستیابی به تناسب محصول با بازار، فهرست اولویت‌بندی شده قابلیت‌های کمینه محصول پذیرفتنی (MVP)؛ با استفاده از تکنیک‌ها و ابزارهای اثبات شده و همچنین انجام ۳۰ تا ۱۰۰ مصاحبه عمیق (نیمه‌ساختاریافته با سوالات باز) اولین سطح خدمت جهت ورود به عرصه مشاوره است که با ایجاد خروجی‌های فوق، ضریب موفقیت شما را به شکل موثری افزایش داده و مستندی داده‌محور جهت اخذ تصمیمات کلیدی و انجام مذاکرات سرمایه‌گذاری در اختیار تیم راه‌انداز قرار می‌دهد.
این خدمت با احتساب ۲۵ ٪ تخفیف، برای ۱۵ متقاضی اول در طرح بوم‌واره با هزینه خالص ۱۳،۳۵۰،۰۰۰ تومان و در بازه زمانی حدوداً ۸ هفته به انجام می‌رسد و طی این مدت ۸ جلسه گزارش‌دهی هفتگی دارد.

نکته: مشارکت دو نفر از هم-بنیانگذاران (فنی-بازار) در تمامی مراحل جمع‌آوری، تحلیل و جمع‌بندی داده‌ها ضروری است.

برآورد جریان دوره‌ای نقدینگی، نرخ بازگشت سرمایه واحد‌های اقتصادی (SBUs) یا پروژه‌های ایجادی/توسعه‌ای‌، از کارکردها و خروجی‌های اصلی مدل‌سازی مالی در اکوسیستم نوآوری محسوب می‌شوند. این مدل‌ها با شناسایی مراکز هزینه و تحلیل نقش و حساسیت آنها در بازدهی، ابزاری کمک تصمیم در برنامه‌ریزی و اخذ تصمیمات کلیدی کسب و کار از یک طرف و مبنایی برای مذاکرات جذب سرمایه در مراحل مختلف محسوب می‌شوند. خروجی برون‌سپاری مدل‌سازی مالی گزارشی مبتنی بر صفحات گسترده، شامل نمایش ریاضی خلاصه و دقیقی از نحوه عملیات کسب و کار شماست؛ که از ورودی‌ها و مفروضات اولیه نظیر اندازه بازار، رفتار مشتریان بالقوه در قبال فعالیت‌های ایجاد تقاضا و برنامه فروش، برای تعیین خروجی‌ها شامل صورتهای سود و زیان، ترازنامه و جریان نقد (معروف به مدل ۳ صورته، یا مدل مبنا) به همراه شاخصهای بازدهی، بهره می‌گیرد.

برون‌سپاری مدلسازی مالی با خروجی فوق برای ۳۰ متقاضی اول در طرح بوم واره، با احتساب ۳۰ ٪ تخفیف، با مبلغ خالص ۵،۵۳۰،۰۰۰ تومان و در بازه زمانی ۱۵ روز کاری، مشاوره و پیشنهاد می‌گردد.

ارزش‌گذاری حقوق صاحبان سهام و نهایتاً کسب و کارهای نوپا و غیربورسی، به عنوان مبنای تمامی مذاکرات تأمین سرمایه، خرید یا فروش دارایی پویا (سهام کسب و کار) و برخی از راهکارهای توسعه غیرارگانیک توسعه کسب و کار (مشارکت، ادغام و تملیک)، یکی از کارکردها و خروجی‌های با اهمیت مدل‌سازی مالی است؛ که با روش‌ها و تکنیک‌های متفاوت قابل مشاوره و برون‌سپاری است. ارزش برآوردی کسب و کار وابسته به عوامل ۱) مفروضات پایه‌ای مدل مالی، ۲) روش محاسبه و دقت مدل،‌ و البته ۳) شرایط کسب و کار خواهد بود.

خروجی خدمات ارزشگذاری کسب و کار توسط این مشاور، ضمن بهره‌گیری از سه یا چهار روش به صورت توامان با روش تجزیه و تحلیل جریان نقدی تنزیل شده (مدل DCF) شامل گزارش PDF مبتنی بر محاسبات و صورت‌های مالی سه‌گانه در کنار نسبت‌های مالی و بازدهی خواهد بود. برون‌سپاری این خدمت با خروجی فوق برای ۱۵ متقاضی اول در طرح بوم واره، با احتساب ۳۰ ٪ تخفیف، با مبلغ خالص ۸،۸۵۵،۰۰۰ تومان و در بازه زمانی ۱۵ روز کاری، مشاوره و پیشنهاد می‌گردد.

غالباً ناکارآمدی سیستم‌های فروش به طراحی قیف‌های فروش و مراحلی که مشتریان بالقوه پس از آشنایی با برند و محصولات و خدمات آن، در ابتدا ابراز علاقمندی نموده، یا مشتاقانه با به اشتراک‌گذاری اطلاعات خود عملاً با برند مزبور تعامل می‌کنند، باز می‌گردد. وجود خلاء یا ناهماهنگی در این فرآیند و همچنین عدم به کارگیری اطلاعات تعاملی مشتریان بالقوه در دسته‌بندی آنها و ارائه اطلاعات مختص به نیازمندی هر دسته از مشتریان، رایج‌ترین دلایل نرخ پائین تبدیل بازدیدکنندگان ارزیابی می‌شود.

خروجی مشاوره بهینه‌سازی قیف فروش، شامل عارضه‌یابی، برنامه عملیاتی و خودکارسازی فرآیندها جهت افزایش نرخ تبدیل مراجعه‌کنندگان/بازدیدکنندگان وب سایت/اپلیکیشن به مشتری است. این خدمت با خروجی فوق برای ۱۵ متقاضی اول در طرح بوم واره، با احتساب ۳۰ ٪ تخفیف، با مبلغ خالص ۲۲،۱۲۰،۰۰۰ تومان و در بازه زمانی ۴۰ روز کاری، مشاوره و پیشنهاد می‌گردد.

طراحی استراتژی ورود به بازار بر مبنای تجربیات گذشته بنیان‌گذاران و یا حتی مشاوران یکی از اشتباهات رایج در راه‌اندازی و توسعه کسب و کار‌های نوآور محسوب می‌شود، چراکه هویت، الگوهای رفتاری و ترجیحات مشتریان محصولات مبتنی بر نوآوری، به دلیل پویایی بالا در این مرحله ناشناخته است. بهره‌گیری از تکنیک‌های تحقیقات کیفی بازار در کنار مشاوره استراتژی ورود به بازار (شامل نحوه و کانال‌های ارتباط با مشتریان، مدل‌های درآمدی و تاکتیک‌های قیمت‌گذاری) توسط افراد مجرب صنعت موضوع فعالیت، خدمتی دیگر از گروه اگزیت است.

خروجی اصلی برون‌سپاری تدوین و نگارش طرح یا برنامه بازاریابی، گزارشی تفصیلی به همراه مستندات و داده‌های پشتیبان مبتنی واقعیات بازار است که مشتمل بر چهار بخش اصلی ۱) توصیف کسب و کار، ۲) هدف‌گذاری، موضع‌گیری و استراتژی‌ها، ۳) برنامه عملیاتی (اجرایی)، و ۴) بودجه و کنترل خواهد بود. برون‌سپاری این خدمت با خروجی فوق برای ۱۵ متقاضی اول در طرح بوم واره، با احتساب ۳۵ ٪ تخفیف، با مبلغ خالص ۳۰،۸۷۵،۰۰۰ تومان و در بازه زمانی ۶۵ روز کاری، مشاوره و پیشنهاد می‌گردد.

بوم واره چیست؟

بوم‌واره نام طرحی در سامانه ایران نوآفرین است که تلاش دارد پیمودن مسیر توسعه کسب و کار، ساده‌تر و کم‌هزینه‌تر شود. شما با ثبت‌نام در طرح بوم‌واره می‌توانید بخشی از هزینه‌های شروع مسیر کسب  کار خود را کاهش داده، وقت و انرژی بیشتری را بر روی فعالیت‌های کلیدی متمرکز کنید. در بستر طرح بوم‌واره شما می‌توانید طی یک سال، از مهمترین خدمات توسعه کسب و کار گروه اگزیت تا سقف ۳۵٪ تخفیف دریافت کنید و علاوه بر افزایش ضریب موفقیت، هزینه‌های اولیه خود را به شکل موثرتری مدیریت کنید.

سامانه ایران نوآفرین

سامانه ملی ایران نوآفرین به عنوان سامانه‌ای جامع در حوزه نوآفرینی در سطح ملی تعریف شده تا امکان رشد و شکوفایی در این حوزه را، از طریق تسهیل دسترسی به اطلاعات و امکانات مورد نیاز ذینفعان اصلی این حوزه و یکپارچه‌سازی آن‌ها، فراهم آورد. ایران نوآفرین یک طرح پیشرو، نوآورانه و حمایتی است که توسط سازمان فناوری اطلاعات ایران در سال ۱۳۹۸ شروع شده و از استارت‌آپ‌ها، تیم‌ها، افراد و کسب و کارهایی که در جهت نوآوری و کارآفرینی مشغول به فعالیت هستند، پشتیبانی می‌کند.

Greek-Logo

Enter your e-mail and subscribe to our daily tips & guides newsletter.
And keep up on EXIT Group consulting, toward evidence-based data-driven solutions.