درباره گروه اگزیت

آشنایی با گروه اگزیت

«گروه اگزیت» نام تجاری شرکت گروه همکاری‌های اقتصادی اگست، شخصیتی حقوقی با شاکله سهامی خاص و برآمده از، همت جمعي از دانش‌آموختگان دانشگاه‌های تهران و صنعتی شریف است، که در سال 1382 به شماره 212492 در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی، در استان تهران به ثبت رسیده است.

فلسفه وجودی این شرکت در ذهن بنیانگذاران آن، تلاش در راستای اقتصاد برونزا و افزایش سهم شرکت‌های ایرانی در زنجیره ارزش محصولات و خدمات جهانی، در کنار حفظ، تقويت و توسعه بهینه حقوق زیرگروه‌های ذینفع خود بوده و هست، و در این خصوص با بهره‌گیری از نبوغ استعدادهای ایرانی و دانش کارآمد و به روز، افتخار دارد در قالب مشاوره، برون‌سپاری و ارائه خدمات تخصصی توسعه کسب و کار در کنار کسب و کارهای نوپا و شرکت‌های کوچک قرار دارد. فعالیت اصلی این شرکت، در چندین محور شامل مواردی است که در زیر به مهمترین آنها اشاره می‌گردد:

  • توانمندسازی کسب و کارهای کوچک، از طریق استقرار و پیاده‌سازی فناوری‌های سازمان دیجیتال در راستای دستیابی به بلوغ سازمانی، اخذ تصمیمات آگاهانه، داده-محور و به کارگیری موثر ظرفیت‌ها،
  • مربیگری توسعه مشتری جهت معماری/بازطراحی ارزش پیشنهادی و بازنگری اجزاء مدل کسب و کار تا مرحله تثبیت کسب و کار و یا حصول آمادگی جذب سرمایه بذری (اولیه)،
  • انجام مطالعات بازار، جمع‌آوری داده‌های ثانوی و همچنین جمع‌آوری داده‌های کمی و کیفی میدانی تحقیقات بازار، در راستای توسعه کسب و کار با رویکرد مبتنی بر شواهد،
  • تجزیه و تحلیل رفتار مشتریان، توسعه ابزارهای پایش و کنترل شاخص‌های کلیدی عملکرد و رصد مولفه‌های پویای بازار در چهارچوب استقرار داشبوردهای مدیریتی و هوش تجاری،
  • مدل‌سازی و تصمیم‌سازی پروژه‌های سرمایه‌گذاری، ارزیابی توجیه فنی و اقتصادی، انجام مطالعات امکان‌سنجی، مقایسه راه‌کارهای تأمین مالی پروژه، تدوین مدل و طرح کسب و کار و ارزش‌گذاری کسب و کار،
  • تصمیم‌سازی، مذاکره و رای‌زنی راهکارهای توسعه برون‌زای کسب و کار (فرانچایز و اعطای نمایندگی، ادغام و تملیک، ...) با اهداف انتقال دانش و فناوری، افزایش بهره‌وری، توسعه محصول و یا توسعه بازار،
  • و نهایتاً مشاوره استراتژی و ارائه راهکار‌های ورود به بازار جدید، انجام تحقیقات بازارهای صادراتی، تدوین طرح‌های توسعه بازار، مذاکره و عقد قرارداد با مشتریان بالقوه و صادرات محصولات کامودیتی (کالای اولیه) و واسطه‌ای مقیاس‌پذیر می‏‌باشد.

افتخار ما این که به عنوان یکی از اعضای اتاق بازرگانی، سازمان نظام صنفی و اولین مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی استان تهران در تعامل نزدیک با اساتید مجرب و کارشناسان توانمند در رشته‌های مدیریت، اقتصاد و فناوری اطلاعات، موفق شدیم با شکل‏‌گیری هسته‌های مشاوره، آموزش و پژوهش نسبت به ارائه طیف گسترده‌ای از خدمات تخصصی به بنگاه‌های کوچک اقدام کنیم. گروه اگزیت، به عنوان مجموعه‌ای دانش-محور، به واسطه برخورداری از پشتوانه علمی و تخصصی مدیران و کارشناسان خود، تلاش می‌نماید تجربیات موفق و در دسترس را با مدل‌های جبران خدمات نتیجه محور برای شما فراهم نماید. لطفاً در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و یا هرگونه پرسش یا پیشنهاد در خصوص خدمات این شرکت، با ما تماس بگیرید.

هویت گروه اگزیت چیست؟

مأموریت گروه اگزیت ایجاد فرصت‌های پایدار کسب و کار در راستای توانمدسازی و ارتقای سیالیت منابع در زنجیره تولید ارزش کسب و کارهای نوپا و کوچک، از طریق مشاوره، برون‌سپاری و ارائه خدمات توسعه برونزای کسب و کار تعریف شده است.

گروه اگزیت آرمان توسعه و استقرار شبکه متکاملی از شرکت‌های کوچک اما پویای ایرانی، ادغام شده در زنجیره ارزش بین‌المللی را در سر دارد؛ شرکت‌هایی با مزیب نسبی که در راستای اقتصاد دانش‌بنیان و سبز فعالیت دارند.

در گروه اگزیت این چشم‌انداز را از طریق ۱) ایفای نقش لولایی در اکوسیستم نوآوری، و ۲) فراهم نمودن مشاوره، برون‌سپاری و خدمات توسعه کسب و کار در کلاس جهانی برای کسب و کارهای نوپا و کوچک دنبال می‌کنیم.

چطور ارائه ارزش می‌کنیم؟

یکی از متداولترین خدمات مشاوره، ارائه توصیه‌های کاربردی و انتقال تجربیات است. توصیه‌های کارشناسان گروه اگزیت بر اساس تجربیات انباشته سال‌ها در مواجهه با چالش‌های حوزه‌های متفاوت توسعه کسب و کار صورت گرفته و به صورت حق مشاوره ساعتی نیز جبران خدمت می‌گردد. هر جلسه مشاوره ۴۵ دقیقه زمان برده و می‌تواند به صورت جلسات حضوری، گفتگوی تصویری/صوتی/متنی از طریق پیام‌رسان‌های دیجیتال و یا گفتگوی ساده تلفنی باشد.

بسیاری از خدمات مشاوره در گروه اگزیت از طریق ایجاد نتیجه ارائه ارزش می‌نمایند؛ به عنوان مثال مطالعات امکان سنجی، طرح‌های تجاری یا تحقیقات بازار در قالب گزارش و مستندات تفصیلی ارائه می‌گردد که نتیجه ساعت‌ها تلاش اختصاصی کارشناسان در جمع‌آوری، تفسیر، تحلیل و گزارش یافته‌ها به عنوان نتیجه می‌باشد. چنین خدماتی معمولاً در قالب پروژه به صورت کلی به مشاور برون‌سپاری می‌گردد، اگرچه برخی از کارآفرینان و مدیران ممکن است پروژه را به بخش‌های کوچکتر تقسیم نموده و بخشی از آن را برون‌سپاری کنند.

برخورداری از آموزش‌های به روز و آشنایی با اصطلاحات و مبانی نظری کسب و کار، پیش شرط انتقال از پارادایم آموزش به مشاوره است. بدون یادگیری عمیق و مناسب،  مشاوره موفق اتفاق نخواهد افتاد. در همین راستا برنامه آموزشی متنوعی برای تیم‌های راه انداز و مدیران کسب و کارهای کوچک در پروژه بازخورد فراهم شده است.

کیفیت‌های متمایز گروه اگزیت

گفته‌های مشتریان و مخاطبانی که توفیق ایجاد اثر در خدمت‌شان را داشته‌ایم، در میان اعضای گروه منجر به شکل‌گیری باوری در خصوص عاملی اعتمادساز و قابل اتکا گردیده است که بیش از صرف تجربه و تخصص فنی، ایجاد ارزش می‌نماید. امروز می‌دانیم که این کیفیت، در فرهنگ جوهری گروه اگزیت، به عنوان مزیتی رقابتی ادغام شده است.

وقت‌شناسی و نکته‌سنجی
سخاوت در ارائه خدمت
عمل دقیق به تعهدات
راستگویی و صداقت

گروه اگزیت از منظر آمار

372

پروژه

18

سال تجربه

352

مشتری

14

عضو گروه

Greek-Logo

با درج ایمیل خود، جهت دریافت راهنما و نکته‌های تخصصی روزانه، در خبرنامه ثبت‌نام نمایید؛
تا با راهکارهای داده-محور و رویکرد مبتنی بر شواهد توسعه کسب و کار گروه اگزیت، آشنا شوید.